timeline_pre_loader
Başlangıç

2002

Yılında Türkiye’nin ilk Orkinos Çiftliğini Antalya’da  kurdu ve Japonya’ya ihracata başladı. Orkinos çiftliği kurulduğu günden itibaren Akdeniz’in en önemli çiftliklerinden birisi olma özelliğini devam ettiriyor. Aynı yıl orkinos çiftlik faaliyetini yürütmek üzere TSM Deniz Ürünleri Şirketini kurdu.

2005

Yılında Türkiye’de iç pazara hizmet vermek üzere Marines Gıda Ürünleri Şirketini kurdu. Marines Gıda aracılığı ile Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası toptan-perakende zincirlerine, HORECA satış kanallara yüzlerce farklı ürün satışı sağlanmaktadır.

2006

Yılında Sinop’ta, 2008 Yılında ise Tekirdağ’da üretim tesisleri faaliyete geçti

2009

Yılında dünyanın değişik ülkelerinden hem taze hem de dondurulmuş balık ve deniz ürünleri ithalatı yapmak üzere Merlion Deniz Ürünleri Şirketini kurdu. Bu sayede Group Sagun günümüzde Türkiye’nin en önemli deniz ürünleri ithalatçı şirketidir ve dünya okyanuslarındaki en iyi balık ve deniz ürünlerini Türk tüketicisiyle tanıştırmaya devam etmektedir.

2010

Yılında Türkiye’nin ilk özel balık halini Sagun Su Ürünleri İstanbul / Sancaktepe’de açtı.

2010

Yılında İzmir’de Çipura ve Levrek yatırımını tamamlayarak çipura ve levrek çiftliği kurdu. Yetiştirilen balıkların hasadına ve ihracatına 2012 yılında başlandı.

2011

Yılında Türkiye’nin deniz ürünleri alanında en modern tesislerinden birisini Antalya’da açtı. Tesisin AB ihracat numarası 2012 yılında resmi sitede yayınlandı.

2012

Yılında Çipura ve Levrek çiftliklerinde hasat edilen balıklar Türkiye’de ilk olarak deniz üzerinde teknede paketlendi. Teknenin Avrupa Birliği ihracat numarası aynı yıl içerisinde resmi sitede yayınlandı.

2013

Yılında Kayseri’de kurulan Alabalık çiftlikleri ile porsiyonluk gökkuşağı alabalığı üretimine başlanarak, ihracat yapılmaya başlandı.

2014

Yılında Dünya’nın en büyük balık yemi üreticilerinden biri olan Danimarkalı Biomar ile ortaklık anlaşması imzalanarak, yüksek standartlarda balık yemi üretimi için Aydın- Söke’de fabrika inşaatına başlandı.

2015

Yılında Libya’da orkinos avcılığı yapmak adına şirket kuruluşu gerçekleştirildi ve Sagun adına Libya’da görevli bir avcı gemi Libya’ya gönderildi.

2016

Yılında Aydın-Söke Biomar-Sagun Balık Yemi Tesisi ve İzmir-Urla’da bulunan Balık Paketleme tesisini işletmeye açtı.

2017

Yılında İzmir ilinde faaliyet gösteren lokal çiftlikler satın alınarak bünyeye katıldı ve üretim kapasitesi arttırıldı.