Grup Sagun Türkiye geneline yayılmış olarak her biri kendine özgü ürünler üreten, Tamamı Avrupa ihracat onayına sahip toplam 9 adet su ürünleri işleme tesisine sahiptir. Bu tesislerin tamamı BRC, IFS, ASC, İSO 9001, İSO22000 standartlarına haiz tesislerdir. Her bir tesis kendi uzmanlık alanında işinin en iyisi kadrolar ile kendi üretimini ve ihracatını yapabilecek kabiliyettedir.

Tesisler kurulum yerleri seçilirken hammaddeye en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilecek bölgelerde konumlanmış olup, Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz tamamına ayrı tesisler hizmet vermektedir. Türkiye’nin kuzeyinden başlayacak olur isek Sinop ili övgü kaynağımız olan yerli somonların işlendiği bir tesise ve uzun yıllardır uzak doğu ülkelerine ihracat yapan bir deniz salyangozu(Rapana) işleme tesisine sahiptir. İstanbul işleme zincir mağazalarda satışa sunulan ürünlerin üretildiği yerdir.

Tekirdağ da bulunan fabrikamız bölgeden elde edilen derin su karideslerini ve hamsi marinat grubunu üreten ve Avrupa’ya ihraç eden tesisimizdir.  Edirne ilinde bulunan fabrikamız ise Avrupa ülkelerine kurbağa ihracatı yapma ve kurbağa işleme konusunda uzman tesisimizdir.  Egenin incisi İzmir de çipura, levrek ve Orkinos çiftliklerine 45 dakika mesafede konumlanmış ülkemizin konusunda ki en büyük ve gelişmiş teknolojisine sahip ve bu ürünleri işleyen tesis bulunmaktadır. Antalya ili organize sanayi yerleşmiş konusunda akdeniz ihracat şampiyonu alabalık, çipura ve levrek işleme tesinin yanı sıra konusunda uzman ve farklı birçok türü işleyebilen bir füme tesisi bulunmaktadır.

Yine Akdeniz bölgesi Adana ilinde kurbağa ve karides uzmanlığına haiz uzun yıllardır hizmet veren bir tesisimiz mevcut olup, tüm fabrikalarımız gerek taze gerekse donuk su ürünleri işleme ve ihracatı yapabilme ve büyük stok hacimlerine sahiptirler. Grup Sagun Türkiye genelinde 20000m2 kapalı işleme alanı işleme alanı olan ve 16000m2 donuk depolama alanına sahip konusunda Türkiye’nin en kapsamlı ve geniş alanına sahip lider işleme firmasıdır.