1 adet alabalık
1 orta boy patates
1 havuç
100 gram mantar
2 adet orta boy domates
3 adet tatlı sivri biber
4 yemek kaşığı zeytinyağı
50 gram rendelenmiş kaşar
7-8 adet arpacık soğan
4 diş sarımsak

Güveç kabınızı iki kaşık zeytinyağı ile yağlayınız, halka halka kesmiş olduğunuz kabukları ayıklanmış domateslerinizi ve arpacık soğanlarınızı güvecinize yerleştiriniz. İçi temizlenmiş balığınızı güveç kabınıza domateslerin üzerine yatırın.
Küp küp kesilmiş havuç ve patateslerinizi on dakika kadar haşladıktan sonra sularını süzerek balığınızın etrafına yerleştirin. Mantarlarınızı sap kısımlarını ayıkladıktan sonra iki parçaya bölünüz ve güveç kabınızda diğer sebzeler ile karıştırınız. Diş sarımsaklarınızı bütün halde yemeğinizin içine koyunuz. Kalan zeytinyağınızı balığın üzerine döktükten
sonra tuzunu ve karabiberini ekip bir folyo yardımıyla üstünü kapatınız. 180 derece önceden ısıtılmış fırında 20 dakika pişirin. Yirmi dakika sonra fırından çıkaracağınız balığınızın üzerine rendelenmiş kaşarınızı ekleyin üstünü açın bir on dakika daha ızgara ayarında fırında bırakın. Hem suyu içinde hem de çıtır çıtır kaşarıyla sebzeli alabalığınız hazır. Güvecinizi üzerine bir tutam maydanoz serperek servis edebilirsiniz.