2 adet 300 gram çipura
3 orta boy soğan
3 dolma biber (sarı, kırmızı,
yeşil renkli)
3 adet havuç
20 tane çeri domates
1 çay bardağı sızma zeytinyağı
1 çay bardağı su
4 orta boy domates
250 gram brokoli
İnce dilimlenmiş bir limon
Taze çekilmiş karabiber ve tuz
Maydanoz

Soğanlarınızı halka halka doğradıktan sonra iki kaşık zeytinyağı ile yağlanmış tepsinize yerleştirin. Pulları ve içi temizlenmiş çipuralarınızın içine bir tutam maydonoz ve dilimlemiş olduğunuz limon parçalarından iki adet yerleştirerek soğanlarınızın üzerine koyun. Patates ve havuçlarınızı küp küp kesin ve kaynar suda beş dakika kadar haşlayın.
Çıkarmaya yakınken dal dal ayıracağınız brokolileri de haşlama suyunuzun içine atın ve bir dakika da onları haşladıktan sonra sebzelerinizi süzün.Yarı haşlanmış sebzelerinizi iyice süzdükten sonra tepsinizin boş yerlerine yerleştirin. Çeri domateslerinizi kesmeden tepsinize alın. Üç farklı renkteki dolmalık biberleri ince şeritler halinde (jülyen) keserek tepsinizdeki sebzelerin arasına yerleştirin. Bir çay bardağı suyunuzu tepsiye eşit şekilde boşaltın.
Kullanmamış olduğunuz dilimli limonları da eşit şekilde dağıttığınız tepsinizin üzerine sızma zeytinyağını gezdirerek
artık fırına verebilirsiniz. Önceden 180 derecede ısıtılmış fırında 20 dakika pişiriniz. On dakika kadar da sadece fırınınızın ızgara kısmını açarak pişiriniz. Sebzeli fırın çipuranız servise sunun.